Молитви від нашестя варварів

ЧИТАТИ КОЖНОГО ДНЯ У 18:00

Спільна молитва! Це дуже важливо!

Молитва 1

Макарія, архиєпископа Філадельфійського, в час нашестя супостатів

Владико Господи, Боже наш, хто подібний до Тебе? Хто з богів зрівняється з Тобою? Господи Боже наш, хто бог великий, як Бог наш – сильний у милості та благий у могутності, щоб утішати і спасати всіх нас. Не мовчи, Боже, не барися відплатити гордим. Бо ось вороги Твої повстали, і ті, що ненавидять Тебе, підняли голову. Вони підступно змовляються проти народу Твого і радяться проти святих Твоїх. Сказали: «Підемо й винищимо їх з-поміж народів, щоб ніхто не згадував більше імені їхнього». Прийшли чужинці в насліддя Твоє, осквернили святий храм Твій, обернули на руїну. Кинули трупи рабів Твоїх на поживу птахам небесним, тіла святих Твоїх – звірам земним. Розлили кров їх, як воду, навкруги, і не було кому поховати їх.


Доки, Господи, палатиме, як огонь, гнів Твій? Доки відвертатимеш лице Своє від нас? Доки грішники вихвалятимуться? Доки злочинці зловживатимуть владою? Доки буде підноситися сила нечестивців над долею праведників?


Горе мені, бо намножилася ганьба наша, і принижені ми більше за всі народи. Горе мені, бо кривдники наші перемагають, і рана наша невиго́йна. І доки не помилуєш Ти нас, Господи Великий і Кріпкий, ридатиму я, наче Єремія, за гірку поразку мою, бо, наче листя, впали ми за беззаконня наші, стали, як мертві в пеклі.


Але, як Захарія, ще уповаю на Тебе, Господи, що бажаєш милості, бо Ти милосердний Бог: за́міри сильних відкидаєш, а молитви смиренних приймаєш.


Ми терпимо зневагу від народів близьких і далеких, які відхилилися від путі праведної, відкинули істину, впали в безбожництво й не знають Твого премудрого промислу, тому, бачачи, як Ти стражданнями відвідав нас, кажуть, що Ти відкинув нас. Належало б їм почути слова святих, бо Господь викриває нас покараннями, щоб зі світом не засудити. Належало б їм навчитися розуму й колись таки зрозуміти, що лікування надають не тим, що вмирають, і не мерцям, але лікарське мистецтво застосовують до живих, що заслабли, і ця загальнолюдська болість наша перетвориться зрештою на небесну вічну радість. Але не бачать і не розуміють нечестивці, тому й лихословлять нас, і надію нашу на Тебе, істинного Бога, беззаконням називають.


Ми проповідуємо Тебе, Сина, Єдинородного Безначальному Отцеві, єдиносущного і нероздільного з Твоїм Отцем і Преблагим Твоїм Духом, і поклоняємось єдиному Єству, єдиній Істоті, єдиній силі Божества і Царства. А ці безумці страждання бояться і наше поневолення вважають не спокутою за гріхи, а помстою свого нечестя, тому й, глузуючи з Твого терпіння, зневажають Твоє Божество та насміхаються над Твоїм спасенним для всього світу провидінням.


Але прости, Господи, прости, найчоловіколюбніший Боже, змилуйся, наймилосердніший і милостивий Владико! І не засуди нас довіку в ярості Твоїй, щоб не зникли ми з лиця землі. І не у гніві Твоїм карай нас, щоб не залишилися ми такими, якими й були. Але будь з нами, як могутній воїн, якому не важко спасати ані кількох, ані багатьох. Зміцни нас, Господи, Боже наш, бо ми на Тебе надіємося і в ім’я Твоє підіймаємося.


І нехай справдиться нині слово Твоє, Господи, до нас, як Ти мовив до нас, що Ти з нами в усі дні до кінця віку. І нехай піднесеться сила християн; нехай посоромляться ті, що переслідують нас, убояться ті, що страхають нас, і вкриються ганьбою, й погинуть, і сила їхня нехай знищиться, і могутність зникне, і нехай пізнають усі, що ім’я Тобі Господь, і Ти єдиний Вишній на всій землі, і Твоє Царство, і сила, і слава, і Тобі належить поклоніння, істинному Богові й Спасителеві нашому з Безначальним Твоїм Отцем, і Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на вiки вiків.

Амінь.

Молитва 2

У час нашестя чужинців

Владико Господи Боже наш! Тобі молимося і Тебе просимо ми, грішні й негідні раби Твої, щоб зглянувся Ти на благання грішних і нікчемних рабів Твоїх і помилував нас.


Бо беззаконня та гріхи наші, Владико, перевищили голови наші, тому віддано нас на ганьбу, на посміх і наругу безбожним народам, що оточують нас, і принижені ми до смерти за гріхи та беззаконня наші й за лихослів’я наше. І хто не заплаче від такої недолі нашої? Хто не заридає над таким поневоленням нашим? Усе це найшло на нас за гріхи, беззаконня та лихослів’я наше. Через це й че́сні сини Сіонські стали, як посуд розбитий; через це почорніло золото й зіпсувалося добре срібло; через це назореї Сіонські, що сяяли яскравіше від снігу, стали, як ефіопи; ті, що були білішими від молока, потьмарилися більше за чорнила; виховані на вовні, зодяглися в сором – і намножилися беззаконня наші більше від беззаконь содомських. Через це сини дня і світла стали синами пітьми та ночі; через це сини Царства стали рабами синів беззаконня та безбожних народів. Бо грішили, беззаконствували, неправду чинили, переступаючи заповіді Господа Бога нашого.


Але не віддай нас назавжди, Господи, ради імені Твого й не розірви завіту Твого й не відійми милості Твоєї від нас ради милосердя Твого, Отче наш, що живеш на небесах, і ради найдорожчого Тобі Єдинородного Сина, і ради милості Святого Твого Духа, не пом’яни беззаконь і гріхів наших, але нехай скоро випередить нас милосердя Твоє, Господи, бо дуже зубожіли ми.


Поможи нам, Боже, Спасителю наш, заради слави імені Твого. Прийми нашу сповідь, грішних і негідних рабів Твоїх, ради Чесної і Святої Крові Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа, яку Він пролив за життя світу; ради апостолів Його і мучеників, що, подвизаючись в ім’я Його, і свою кров проливали; ради святих пророків, отців і патріархів, що подвигами догодили святому Твоєму імені.


Не зневаж молінь наших, Господи, не покинь нас назавжди, бо не на праведність свою ми надіємося, але на милість Твою, якою Ти рід наш обдаровуєш. Тому молимо і просимо Твою благість: не відкинь нас від лиця Свого, не відвернися від негідності нашої, але помилуй з великої Твоєї милості і з безмежного милосердя Твого забудь беззаконня та гріхи наші.


Так, Господи Всесильний! Почуй моління нас грішних і поможи людям Своїм, і укріпи воїнство в час битви, і сильним та міцним зроби його. Як дав Ти силу на супостатів Ісусові Навину й Давидові, пророку Твоєму, так, Господи Боже наш, зміцни та поможи людям Твоїм, що призивають ім’я Твоє святе. Бо, крім Тебе, іншого бога не визнаємо́ й ім’я Твоє призиваємо. Ти бо дієш у всьому й у всіх, і від Тебе допомоги чекаємо.


Зглянься ж з небес і поглянь від святого дому слави Своєї. Де ревність Твоя і сила Твоя? Де багатство милості та милосердя Твого? Бо Ти – Бог наш і Твоїм ім’ям називаємось. Відгукнися, Боже, заради рабів Твоїх, ради Церкви Святої Твоєї, ради всіх од віку святих Твоїх.


Супротивники наші потоптали святиню Твою, і сталося з нами, як тоді, коли ще не було Твоєї влади над нами, ми стали нечисті, неправда наша – мов лахміття скверне, і падаємо, як листя, за беззаконня свої, і немає того, хто міг би призвати ім’я Твоє і, згадавши нас перед Тобою, заступитися за нас. Ти відвернув лице Своє від нас і віддав нас у руки гордих, зарозумілих ворогів і невірних народів за наші беззаконня та хулу.


Але нині, Господи Боже наш, не прогнівайся до краю. Бо якщо Ти відкриєш небо, затремтять і розтануть від Тебе гори, і спалить огонь супротивних і безбожних ворогів наших, і настраша́ться імені Твого вороги Твої.


З роду-віку не підіймали ми очей наших до Бога чужого, тому нині, Владико. Прихилися з небес, і поглянь, і спаси нас ради імені Твого святого, і визволи нас від безбожних ворогів наших і від підступів та їхніх тенет звільни. І не відійми від нас Твоєї всемогутньої помочі, бо ми не можемо самі подолати наших нападників. Ти ж сильний, щоб спасати нас від супротивних і невірних ворогів наших. Укріпи людей Твоїх і воїнство наше, і утверди, і сильними та могутніми зроби їх у час битви, і подолай, і знищ, і на ніщо оберни безбожних і невірних варварів, і агарян, ворогів наших. І прослав ім’я Твоє святе, щоб не сказали язичники: «Де Бог їхній?», але милостиво подай скоре визволення та розраду людям Твоїм молитвами і благанням Усеблагословенної Владичиці нашої Богородиці та всіх святих Твоїх. Бо Ти – допомога і сила наша, і Тобі славу возсилаємо з Безначальним Отцем, і Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Амінь

Молитва 3

Святішого Калиста, Патріарха за народ і воїнство його в час нашестя варварів

Господи і Боже милості, усякого добра Подателю, дивний Боже, Отче щедрот, Пристановище милосердя, невичерпне Джерело чоловіколюбства! Ти премудрістю влаштував усе: зв’язуєш – і знову звільняєш, упокорюєш – і знову підносиш. Ти гордим противишся, а смиренним даєш благодать. Твоєю владою утримується все творіння – духовне й тілесне. Твої присуди незліченні й путі недослідимі. Твій Дух усім керує, у Твоїх руках дихання всього, що живе. Тебе слухаються зорі, Тобі все підкоряється, Тобі все творіння служить. Перед Тобою всі сили небесні тремтять і безперестанним славослів’ям Тебе вшановують, всіма голосами невимовними Тебе оспівують. Бо Ти – духовне Сонце Правди, Боже істинний, що все твориш і змінюєш лише самим бажанням.


Добрим і милостивим оком поглянь на людей Твоїх, що згрішили та зневірилися, і зішли їм Твої багаті милості. Пощади власність Твою, пощади людей Твоїх, пощади виноград, що його насадила правиця Твоя. Надприродна доброта Твоя нехай благає Тебе за нас. Пом’яни пролиту кров рабів Твоїх, пом’яни святі вівтарі Твої, скверними ногами потоптані та вогнем попалені. Пом’яни дітей, що в полон до нечестивців потрапили, тому батьківського благочестя в нестямі зреклися й на службу дияволу віддалися, і спини кару ув’язнення у грішників, що спіткала праведників. Не віддай нас до кінця заради імені Твого святого й заради невимовної милості, яку Ти щедро виливаєш від Своєї благості, але дай нині христолюбному народові нашому полегшення від скорбот і припинення міжусобних чвар, заколотів і протистоянь. Зміцни силу нашу та подолай усіх, хто на нас повстає, і з’єднай воїнство наше в однодумності й мирі, і від усіх підступів видимих і невидимих ворогів неушкодженими нас збережи. Ангела-охоронителя від святої Твоєї оселі явно зішли, щоб він воював попереду народу Твого. Уряду нашому даруй у спокої та мирі глибокому працювати, щоб і народ Твій святий у тиші мирне та спокійне життя провадив, а всякі напасті та зраду незборимою Твоєю правицею зруйнуй і тихе та довге життя нам дару́й молитвами Всеславної і Преблагословенної Владичиці нашої Богородиці, духовних Твоїх служителів і всіх святих, що од віку Тобі вгодили.

Амінь.

Молитва 4

Того ж святішого Калиста в час нашестя варварів

Безпочатковий Царю, невидимий, недослідимий, незбагненний і несказанний, що в долоні Своїй усе творіння тримаєш, зберігаєш і невимовним Твоїм Словом керуєш ним. Ти стерпів колись беззаконня ніневитя́н, а потім покаяння та навернення їхнє прийняв і з невимовного Свого чоловіколюбства ще з більшою благістю та довготерпінням простив їм усі гріхи та беззаконня. Прийми й наші молитви́, як наве́рнення та покаяння ніневитян! Прийми сльози й зітхання, прийми смиренні наші благання, бо, обтяжені гріхами, неможемо звести очей до Тебе, єдиного Безгрішного! Прийми з глибини душі волання, що до Тебе, Владики, як пара, здіймається! Прийми прохання скривджених людей! Нехай безмежність Твого милосердя здолає безодню наших гріхів. Спасіння та визволення від напастей подай людям Твоїм, і від смертної рани врятуй.


Так, Господи Боже наш! Почуй людей Твоїх у цей час, і мене грішного, і зупини жезл нечестивих, що піднявся над долею праведних, яких Ти Сам знаєш і чуєш, і які пізнали Тебе. Нехай і на нас, негідних рабах Твоїх, прославиться Пресвяте ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Амінь.

Молитва 5

Його ж, за християн

Тобі молимось і ревно Тебе просимо, Бога й Отця Господа нашого Ісуса Христа, щоб милостивим оком зглянувся на людей Своїх і на володіння Своє, умилосердився над нами та над землею нашою, спустошеною за беззаконня наші, яка в полоні перебуває та в рабстві у супостатів. Благоволи вернути їй колишню волю, як у давнину Якову, що був прообразом Твого Єдинородного Сина і Бога нашого, і з волі та бажання Твого вернув роди́ну свою до обітованих Тобою благ. Бо з властивого Тобі чоловіколюбства Ти відпустив їм беззаконня їхні, стишив гнів Свій і спинив ярість гніву Свого. Наверни ж і нас, Боже, і сподоби про спасенні Твої заповіді дбати; відверни ярість Свою від нас і не гнівайся на нас повіки, не продовжуй гніву Свого з роду в рід.


Боже! Обернувшись, оживи нас, і люди Твої звеселяться в Тобі. Покажи на нас милість Твою, і знайдемо мир і радість у Тобі.


Так, Господи! Почуй нас, грішних і негідних рабів Твоїх, у годину цю, щоб оселити славу та мир на землі нашій. На Твою співдію та допомогу сподіваємося ми недостойні. Уповаємо, що милість та істина підуть поперед нас, бо крім Тебе іншого бога не визнаємо́ і Твоє ім’я призиваємо. Не відвернися ж від нас до кінця, але підіймися й повстань на допомогу нам, грішним і смиренним, і як Той, Хто не пам’ятає зла та вболіває за бідами нашими, відверни поневолення наше. Зупини бурю напастей, відпусти нам провини наші, щоб визволенням від лиха прославили Тебе, Отця Господа нашого Ісуса Христа, з Єдинородним Твоїм Сином і Святим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Амінь.

Молитва 6

Кир Филофея, патріарха, до Пресвятої Богородиці в час військового нашестя та за звільнення полонених

Діво Владичице, Богородице, що надприродно й невимовно породила Єдинородного Бога Слово, усього видимого й невидимого творіння Творця і Владику, одного з Тройці Господа, Бога і Людину. Усякої святині Божественне Вмістилище та благодаті Пристановище, в якому тілесно перебуває повнота Божества благоволінням Бога й Отця та дією Святого Духа. Вибрана з усього творіння, Пречиста, богоподібною вдачею маєш Ти незрівнянну перевагу. Найвища Славо, ангелів Церкви невимовна Радосте, апостолів і пророків Вінче, дивна і всехвальна мучеників Мужносте, їхніх подвигів і перемог Причино, Увінча́ння страждальців і за вічні божественні нагороди Піклувальнице. Преподобних Че́сте і Славо, незрадливого шляху безмовності Вчителько, Двері одкровень духовних таїнств, Джерело світла, милості невичерпна Ріко́, усіх богоподібних дарувань нескінченне Море!


Тобі молимось і Тебе зворушено благаємо, милостиву Матір Чоловіколюбця Владики: змилуйся над нами, упокореними й негідними рабами Твоїми. Зглянься милостиво на поневолення наше і зціли страждання душ і тіл наших, видимі й невидимі полчища розбий і будь нам міцною фортецею, зброєю в битві, незмінним дозорцем і воєводою; і будь нам негідним споборницею непереможною перед лицем ворогів наших. Покажи на нас древні милості Твої та чудеса, покажи нині беззаконним ворогам нашим, що єдиний Цар і Владика – Син Твій і Бог, і Ти – істинна Богородиця, що істинного Бога в тілі породила, і що Ти все можеш і маєш силу чинити все, що хочеш на небі й на землі, тому всяке прохання на користь кожному даруй, Владичице: недужим – зцілення, мореплавцям – тишу й кермування; з подорожніми подорожуй та охорони; полонених від гіркого рабства визволи; муку скорботних утіш і всяке тілесне страждання полегши, а передусім від душевних немочей і пристрастей Твоїм невидимим піклуванням і напоумленням визволи, щоб добре та без спокуси скінчили ми цей шлях тимчасового життя й завдяки Тобі отримали вічні блага в Царстві Небеснім.


А вшанований найвищим іменем Єдинородного Сина Твого вірний народ наш, що на Твоє заступництво та благодать уповає і завжди має Тебе Молитвеницею та Помічницею, – невидимо укріпи на ворогів, що обступили нас. Розвій хмару знесилення нашого, відійми немочі душ і сердець наших і світлу благодушність і радість осели, утвердивши державу нашу мирною та непохитною.

Визволи, Владичице, молитвами Своїми віддане Тобі місто (кожен говорить назву свого міста), що потерпає від нападу, і всяке місто і край від голоду, пошести, трусу, потопу, вогню, меча, нашестя чужинців і міжусобиць і всякий гнів, що справедливо йде на нас, відверни добросердечністю та благістю Єдинородного Сина Твого, Якому належить усяка слава, честь і поклоніння з Безначальним Його Отцем, і Вічносущим, і Животворчим Духом, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Амінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.

Повернутись вверх