В грудні місяці два великих свята:
4 грудня
Введення в Храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії
В цей день ми можемо випрохати для своїх жінок і дівчат жіноче щастя. Це дуже важливо в нашому житті!
19 грудня
День пам’яті Святителя Миколая Архієпископа Мир Лікійського, Чудотворця
В це свято ми можемо випросити щастя і вирішення проблем зі здоров’ям для своїх дітей. А також і багато інших питань.
31 грудня – Святкування зустрічі нового календарного року
Цей день не являється святом для віруючих християн і для всіх освічених, розумних людей, але більшість його святкує, Бог їм в поміч.
За ці свята більш обширно, з поясненнями, ви можете прочитати в статтях за 2023 рік.
В грудні ми відзначаємо шість пам’ятних дат, пам’яті святих. В ці дні Богослужіння проводяться тільки в Соборах і великих храмах. Якщо не знайдете відкритий храм, звертайтесь до цих святих дома на обов’язкових ранніх молитвах. Якщо ви відвідуєте храми в недільні і святкові дні, то святі вас почують і дома.
3 грудня
День пам’яті преподобного Григорія, якого називають Декаполітом
Декаполітом його називають тому, що він родом з 10 міст Декополії в Ісавії. З восьми років він полюбив благочестиве життя і, коли досяг зрілості, пішов з дому і постригся в монахи. Він жив в дев’ятому столітті , коли було гоніння на святі ікони. Він переходив з міста в місто і звинувачував єретиків в їх помилках укріпляв вірних і втишував страждання за повагу до ікон.
Багато років він боровся з єрессю, його били, ображали, але помер він мирно в Константинополі.
До Григорія Декаполіти звертаються з проханням надати віру кріпку і знання Закону Божого, щоб хватило розуму і сміливості боротися з єрессю. Щоб в святі ікони, які він захищав, ми дивилися не як на картини, а як у вікно в той, потойбічний світ святих, щоб святі, до яких ми звертаємось, допомогли нам в вирішенні наших проблем. Можна промовляти і прохати вирішення своїх проблем.
7 грудня
День пам’яті Великомучениці Катерини
Про неї прочитайте в статті за 2023 рік. Там розповідається про її подвиг і як до неї звертатися.
8 грудня
День пам’яті священномученика Клімента, Папи Римського
Він жив в першому столітті, тоді ще не було розколу на православних і католиків. Клімента вважають Патріархом всіх християн, його поважають всі і він всім допомагає.
Батьки Клімента були язичниками. Брат батька хотів збезчестити матір його і вона виїхала з Риму з двома дітьми-близнюками, а Клімент залишився з батьком. Корабель, на якому пливли мати з братами, розбився, але Господь врятував рідних. Вони опинились на острові, де жили розбійники, вони забрали дітей і продали, а її змусили працювати. Коли брати підросли, то почули проповідь Апостола Петра і пішли за ним, похрестилися. Батько сумував, не отримавши вісточки від дружини поїхав її шукати і потрапив також на цей острів. Клімент навчався, але окрім освіти його хвилювало питання, що буде після смерті?
Він почув нове вчення про Христа і відправився в Іудею, але корабель причалив до острова, була буря. Клімент почув проповіді Варнави і Петра і похрестився. Потім він знайшов своїх братів і по волі Божій мати знайшла своїх синів. Вона теж похрестилася. З часом їх знайшов батько. Батьки незадовго померли і Клімент був завжди з Петром. Перед смертю Петро рукоположив Клімента в єпископи в Римі. Тому його вважають першим Папою Римським і Патріархом всіх християн.
Єпископство Клімента було дуже важким. Язичники постійно скаржилися на нього імператорові і він наказав його заарештувати і заслати в Херсонес на каменоломні (це сучасний Кримський півострів). Там він зустрів дві тисячі християн, засуджених на тесання каменю і багато жителів-язичників. Язичників Клімент похрестив і вже на протязі року стало там багато віруючих в тому місті, що було збудовано 70 храмів. Коли імператор Троян почув про це, то наказав утопити в морі Клімента. Так і було зроблено.
Віруючі молились, щоб море віддало їм тіло святого. Море на сім днів відступило і люди побачили красиву мармурову печеру, в якій лежало тіло Клімента. Вони хотіли його забрати, але учні Клімента порадили цього не робити. До дев’ятого століття, кожен рік, на сім днів море відступало і віруючі молились святому. Потім море перестало відкривати тіло святого і так було 50 років. Коли відвідали Херсонес Кирил і Мефодій, було звершено хресний хід з молитвами і море в яскравому сіянні віддало тіло святого Клімента людям. Мощі занесли до храму.
До Клімента звертаються з проханням про збереження своєї родини, про захист рідних і близьких від розбійників, злої смерті і поневірянь.
Щоб св. Клімент вимолив у Бога захисту для людей і нашої держави від ворогів, про перемогу над ворогом.
Прохають сили, здоров’я, щастя, впевненості в своїй справі, щоб не падати духом, завжди бути на вірному шляху.
9 грудня
День пам’яті святого Юрія (Георгія) Побідоносця
Юріїв день. День святого Єгорія.
Про це свято читайте в статті за 2023 рік. Там дано повне пояснення.
З середини грудня віруючі починають готуватись до святкування Різдва. Тому іде ряд передріздвяних свят:
13 грудня
День пам’яті Апостола Андрія Первозваного
17 грудня
День пам’яті святої Великомучениці Варвари
19 грудня
День пам’яті Святителя Миколая, Чудотворця
Про ці свята читайте в статтях за 2023 рік. Там написано, як їх святкувати.
31 грудня
День пам’яті мученика Севастіана з дружиною
Він постраждав при імператорі Діоклетіані. Він був улюбленцем імператора. Він приховував свою віру, щоб мати можливість відвідувати в’язниці і допомагати заарештованим християнам. Бачачи як святі мученики помирають за Христа, вирішив і сам прийняти вінець мученика.
Коли родичі ув’язнених прийшли прохати їх відмовитись від віри християнської, Севастіан звернувся до всіх з промовою. Він розповів про істинну віру, про блаженство віруючих, про муки, які чекають на язичників після смерті. При цьому багато язичників хрестились, в тому числі і начальник тюрми. Похрещено було приблизно 60 людей. Діоклетіан дізнався про це і наказав всіх знищити. А св. Севастіана наказав привести до себе. Він дорікав йому зрадою язичеської релігії і наказав вбити його стрілами.
До святого Севастіана звертаються з проханням кріпкої віри і сміливості протистояти єресі і брехні. Звертаються із своїми особистими проханнями, щоб він домовився з Богом і допоміг.
Отець Юрій